Üsküdar'da, Temiz Çevre Temiz Deniz seferberliği başladı

12.06.2021 16:36 - A +
Üsküdar'da, Temiz Çevre Temiz Deniz seferberliği başladı

Üsküdar Belediyesi, Üsküdar'da Temiz Çevre Temiz Deniz etkinliğine imza attı. Türk Kızılay işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlik kapsamında; Üsküdar Belediyesi, Türk Kızılay işbirliğinde gerçekleştirdiği Temiz Çevre Temiz Deniz etkinliği ile Üsküdar da deniz kıyısını çöplerden arındırmak için seferberlik başlatıldı. Düzenlenen etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık katıldı. 

Üsküdar Belediyesi temizlik personeli ve Türk Kızılay genç grubu gönüllüleri tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, dalgıçlar denize dalarak çöpleri bir bir dışarı çıkardı. Çıkarılan çöpler arasında iş makinelerine ait büyük lastiklerde yer aldı. Kız kulesi önünde açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Şuanda kız kulesinin karşısındayız. Dünyanın en güzel manzarası burada diye övünüyoruz. Ama acınılması ve üzünülmesi gereken halimiz bu. 

Görüyorsunuz denizin dibinden lastikler çıkıyor. Şu çıkan çöp kovası parklarda olması gerekiyor ama denizden çıkıyor. Denizi millet olarak hoyratça kullanıyoruz. Denizin dibinden bir kaç yıl sonra başka şeyler çıkacak diye konuştu. Öte yandan gençlerin sahnedeki müzik eşliğinde resim, doğal malzemeler ve kil kullanarak değişik objeler yaptıkları etkinlik, renkli görüntüler oluşturdu.

728x90 Reklam Alanı