Riot Games'ten League of Legends Filminin Yakında Gelebileceğini Gösteren Hamle

...
Teknoloji

Riot Games'ten League of Legends Filminin Yakında Gelebileceğini Gösteren Hamle

League of Legends oyunuyla devasa kitlelere ulaşmış olan ve oyunun popülerliğini hala sürdüren Riot Games , bir de Valorant ı ortaya koyarak oyunculara Overwatch-CS:GO karışımı bir deneyim sundu. İki oyunda da epey devasa kitleye ulaşan şirket, bir de gitgide daha da fazla yatırım yaptığı cümbüş dalında kendini gösteriyor. Bu alanda başta YouTube üzerinden paylaştığı animasyonlar ve şirketin resmî sitesinde bulunan çizgi romanlarla karşımıza çıkan Riot Games, yaptığı dikkat çekici bir işe alımla karşımızda. 

Şirket, Netflix te yöneticilik misyonu yapmış ve isimlerine aşina olacağınız üretimlerde misyon almış olan Brian Wright ı kendine kattı. Wright, Netflix te çalıştığı mühlet boyunca Stranger Things ve 13 Reasons Why üzere üretimlerde rol almıştı. Şimdiki vazifesinde ise Riot Games in eserlerinin ekranlara taşınmasından sorumlu olacak. Riot Games e katılma konusunda oldukça heyecanlı olduğunu belirten Wright, oyunculara ve hayranlara yeni hikayeler sunmayı iple çektiğini söyledi. Bunlara ek olarak Wright'ın, bu yıl içinde Netflix e gelmesi beklenen League of Legends serisi Arcane de de rol alması bekleniyor. 

Riot Games in attığı bu gibi adımların, League of Legends severleri zaman zaman endişelendirdiği de oluyor. Çünkü birtakım oyuncular, cümbüş kesiminde de kendini göstermek isteyen Riot Games in League of Legends'dan bir noktada vazgeçeceğini düşünüyor. Şirketin oyun hakkındaki planlarını bilemeyiz fakat aktif oyuncu sayısıyla şirkete büyük getiriler sağlayan League of Legends için sonun yakın olmadığını söyleyebiliriz. Husus hakkındaki niyetlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.