Macron’a tokat atan kişi hakim karşısına çıktı!

10.06.2021 18:34 - A +
Macron’a tokat atan kişi hakim karşısına çıktı!

Fransa'da 8 Haziran günü Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a Drome bölgesini ziyareti sırasında tokat atan Damien Tarel, hakim karşısına çıktı. Drome departmanının başkenti Valence de görülen mahkemede, 28 yaşındaki Damien Tarel, Macron'un güneydoğu Drome bölgesine yapacağı ziyaretten birkaç gün önce, cumhurbaşkanına yumurta veya kremalı turta atmayı düşündüğünü ifade etti.

Haber kanalı BFM TV’nin anlık olarak yayınladığı mahkemede Tarel, "Macron'un ülkemizin çürümesini çok net bir şekilde temsil ettiğini düşünüyorum" diyen Tarel, Macron'u gün doğumunda düelloya davet etseydim, karşılık vereceğinden şüpheliyim" ifadelerini kullandı. 

Attığı tokat sırasında kullandığı ifadeleri, "Bu bir vatanseverin sloganı" olarak niteleyen Tarel’in polis müfettişlerine, Macron hükümetine karşı düzenlenen "sarı yelekliler" protesto hareketine yakın olduğunu ve aşırı sağ siyasi inançlara sahip olduğunu ifade ettiği belirtildi. Tanıdıkları ise mahkeme heyetine Tarel i, Dönem oyunlarını seven ve baş belası olmayan bir adam olarak nitelerken, davayı yürüten savcı, Tarel’in herhangi bir siyasi gruba üye olmadığını ifade etti.

728x90 Reklam Alanı