Galatasaray'da Fatih Terimden futbolculara önemli uyarı!

...
Spor

Galatasaray'da Fatih Terimden futbolculara önemli uyarı!

Üst üste gelen Karagümrük beraberliği, evindeki Fenerbahçe yenilgisi, son olarak da Malatya'daki beraberlik, Galatasaray'a 3 haftada tam 7 puana mâl oldu. Ligde Trabzonspor'un 14 puan gerisine düşen sarı kırmızılılar, Avrupa da gruptan çıkmayı garantiledi. Ligdeki fena gidişatı bir lahza önce sonlandırmak isteyen teknik direktör Fatih Terim, Florya'daki suskunluğunu bozarak, öğrencileriyle kısa bir toplantı yaptı. 

Ligde daha ilk devrenin bile bitmediğini hatırlatan tecrübeli çalıştırıcı, Önümüzde kazanılacak ve kaybedilecek daha fazla puan var. Henüz hiçbir şey bitmiş değil. Biz kendi işimizi yapalım. Bir lahza önce toparlanıp ayağa kalkalım ve kazanmaya başlayalım. Sonrasında kim nerede olur, ne yapar, hep beraber bakarız ifadelerini kullandı. Galatasaray da gündemde transfer var. Dennis Man ve Patrick Berg Gol krizine çare arıyor. 

Savunmada yapılan bireysel hatalara rağmen, defans hattının umumi durumundan memnun olan Terim, asıl problemin saldırı hattında olduğunu düşünüyor. Takımının bir türlü lig maçlarını erken kopartıp sonuca gidememesinden dert yanan Fatih hoca, ekibiyle beraber gol krizine çözüm arıyor. Birçok saldırı oyuncusundan beklediği verimi alamayan Terim in, çift forvetli düzeni yeniden gözden geçireceği ve Halil i bir şekilde 11 e yine adapte etmeye çalışacağı bildirildi. Diagne ile Mohamed arasında bir değişiklik olup olmayacağı ise Altay maçına yönelik gerçekleşecek taktik provalarda ortaya çıkacak.