Ford SecuriAlert sistemi ek güvenlik özellikleri getiriyor

10.06.2021 15:29 - A +
Ford SecuriAlert sistemi ek güvenlik özellikleri getiriyor

Güvenlik konusu Tesla, General Motors ya da Volkswagen gibi önde gelen otomobil üreticilerinin 'araç yönetimi' konusundaki en çok önem verdiği konulardan biri. Bu kapsamda ABD menşeili Ford, geride hırsızlık algılama özelliği FordPass'i akıllı telefon uygulamalarına getiriyor. Ticari araçlarda 'Muhafız Modu' olarak tanımlanan bu sistem, daha sonrasında ise SecuriAlert olarak isimlendirildi. 

Özellik bir kez etkinleştirildiğinde kapıları açma ve bir anahtarla erişim sağlama girişimleri de dahil olmak üzere izinsiz bir giriş fark edildiğinde telefona bir bildirim gönderiyor. Ford, ikincisi yapılan veya çalınmış bir anahtar kullanarak araca erişme girişimlerini belirlemede bu sistemin büyük fayda sağladığını söylüyor. 

Daha genel olarak, arabanızın alarmı tetiklendiğinde onu duyabiliyor olsanız da uzakta da olsanız sizi basitçe uyarabiliyor. SecuriAlert kapalıysa, FordPass uygulaması size aracın bilinen son konumuyla birlikte aktivitenin zamanını ve nedenini gösteriyor. Böylece SecuriAlert artık FordPass'in 2019'dan itibaren müşterilere ücretsiz olarak sunulan bağlantılı özellikler paketinin bir parçası olarak sunuluyor.

728x90 Reklam Alanı