Fenerbahçe'de gözler Pereira'ya çevrildi!

...
Spor

Fenerbahçe'de gözler Pereira'ya çevrildi!

Fenerbahçe'de artık tüm gözler bir sefer daha Vitor Pereira'ya çevrildi. 1-1 biten son Göztepe maçındaki çıkardığı kadro ve hamleleri büyük tepki çeken Portekizli çalıştırıcıya yönelik eleştiriler arttı. Başkan Ali Koç da Göztepe maçı sonrasında Pereira'dan son durumla alakalı detaylı bir rapor istedi. Uzun süredir tartışmaların merkezinde olan deneyimli teknik direktör ile ilgili ayrılık kararının çıkmasının ihtimaller arasında olduğu belirtildi. Bir müddettir sabır gösterilen Vitor Pereira tam manasıyla toparlanamadı. Galatasaray galibiyeti moralleri artırsa da istenen tablo hala oluşmadı. 

Özellikle takım içinde teknik heyete karşı güven kalmadı. Yalnızca Mesut Özil, İrfan Can ve Pelkas değil birçok oyuncu artık Pereira'nın kararlarına şaşırmaya başladı. Bu da motivasyonu düşürüyor. Bu nedenle Vitor Pereira devrinin kapanabileceğiyle ilgili gelişmelerin yaşanabileceği söz edildi. İlk aday Farioli Vitor Pereira ya güveni kalmayan Fenerbahçe de yönetim B planı hazırlığına başladı. Bu çerçevede ilk aday Karagümrük ün genç teknik 

direktörü Francesco Farioli oldu. 32 yaşındaki İtalyan teknik adamla kulübünün müsaadesi alındıktan sonra temas kuruldu. Yönetim tüm hoca adayları ile ilgili detayları masaya yatırıp kesin kararını verecek. Hurma'dan açıklama Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Farioli'nin adının Fenerbahçe ile anılmasıyla ilgili konuştu. Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma'nın "Francesco Farioli için Fenerbahçe'den tarafımız gelen sözlü ya da yazılı bir teklif yok. Ancak Farioli'ye teklif gelirse engel olmam dedi.