Ekran Kartı Yakan Oyun New World'ün Tüm Sistem Gereksinimleri

...
Teknoloji

Ekran Kartı Yakan Oyun New World'ün Tüm Sistem Gereksinimleri

Geçtiğimiz günlerde kapalı beta sürümü yayınlanan ve yayınlandığı gibi oynanan bilgisayarların ekran kartını yakan Amazon Games oyunu New World hakkında bilmeniz gerekenleri ve sistem gereksinimlerini anlattık. 31 Ağustos ta yayınlanacak oyun, maalesef her bilgisayarda oynanacak gibi değil. Geçtiğimiz günlerde kapalı beta sürümü yayınlanan Amazon Games in yeni oyunu New World, 31 Ağustos 2021 tarihinde yayınlanacak. Ancak oyun daha yayınlanmadan kapalı beta sürümü bile dillere düşmesine neden oldu. Çünkü New World kapalı beta sürümünü oynayan oyuncuların bilgisayarlarının ekran kartına öyle bir yük bindi ki pek çok oyuncu ekran kartlarının bozulduğunu ve neredeyse yandığını bildirdi. Ekran kartlarının neden bu hale geldiğini buradaki yazımızda anlatmıştık. 

Gördüğünüz gibi Amazon Games in yeni oyunu New World için önerilen sistem gereksinimleri epey yüksek. Baştan söyleyelim, New World her bilgisayarda oynanacak bir oyun değil, baya bir gereksinimi var. Gelin New World ün hikayesine, sistem gereksinimlerine ve diğer dikkat çeken detaylarına yakından bakalım. Peki, Amazon Games'in yeni oyunu New World nasıl bir sistem gereksinimine sahip de böyle bir etki yapıyor? Minimum gereksinimleri ise karşılanabilir durumda. Bunlara ek olarak gerçekten güçlü bir internet bağlantısına ihtiyacınız olduğunu ve pek çok oyun içi satın alımla karşılaşacağınızı hatırlatalım. 31 Ağustos ta yayınlanacak New World oyunu, gizemli ve fantastik Aeternum adasında geçiyor. Oyuncu, bir kaza sonrası bu adaya düşüyor ve ansızın kendinizi bir hayatta kalma mücadelesinin ortasında buluyor. 

Oyun boyunca pek çok farklı silah kullanılıyor olsa da New World'ün gücü, büyüde saklı. Oyuna bir kazazede olarak başlıyorsunuz. Yani asıl olaylar başlayana kadar bitki, eşya, paçavra ve silah toplamalısınız. Topladığınız en ufak nesnenin bile büyük önemi var. Farklı eşyalar topladıkça ve farklı düşmanlarla mücadele ettikçe seviyeniz artacak. Seviyeniz arttıkça hangi becerilerinizi geliştirmek istediğiniz tamamen size kalmış durumda. New World evreninde farklı gruplar var. Tüm gruplar, bazı beceriler açısından öne çıkıyor. Hangi grupta olduğunuzu seçtikten sonra bireysel ve grup savaşlarına katılacaksınız. Amaç basit, bu kimsenin bilmediği fantastik dünyadaki ilk insanlar olarak adayı ele geçirmek. Sonu gelmez bu çok oyunculu oyunda, nereye kadar gideceğinizin kontrolü tamamen sizin elinizde. 

Bu üç farklı grubun da New World haritasında toplandığı ve sahibi olduğu belirli alanlar, kasabalar vardır. Seçtiğiniz gruba katılacak, çalışacak, üretecek, ortak değerler yaratacak, bu uğurda savaşacak ve hatta burada bir ev alarak kendi hayatınızı kurabileceksiniz. Her grubun kendine özel zanaatlarından birinde ustalaşarak seviyenizi yükseltmeniz mümkün. New World, oyuncularına gerçek zamanlı savaşlar sunuyor. Elbette, savaşlardaki en önemli silahlar doğaüstü büyülerdir. Ancak bunların yanında farklı yakın dövüş silahları ya da uzaktan savaşmanızı sağlayacak farklı savaş araçları da kullanabilirsiniz. 

Her karakterin ve grubun usta olduğu ve becerilerini geliştirebildiği silahlar ve savaş stratejileri vardır. Oyun boyunca dört müttefikinizle keşifler yapabilir ve adanın hiç görülmemiş noktalarını seviyeniz ilerledikçe keşfedebilirsiniz. Outpost Rush modunda iki farklı gruptan toplanan yirmişer kişiden oluşan ekipler, kıran kırana bir mücadelenin içine girebilir. Kazanan ekibin topladığı puanlar, herkesin işine yarayacak. New World, olayları biraz daha kızıştırmak isteyenler için 50 kişilik ekiplerden oluşan istila ve savaş modları sunuyor. Toplanan ekipler, güçlü canavarlara karşı mücadele edebildikleri gibi farklı grupların sahip olduğu kasabalara saldırarak ele geçirmek için de mücadele verebilirler. Geçtiğimiz günlerde kapalı beta sürümü yayınlanan Amazon Games in yeni oyunu New World, 31 Ağustos 2021 tarihinde yayınlanacak. Oyunun ön sipariş fiyatı 109 TL, New World Deluxe versiyonunun ön sipariş fiyatı ise 139 TL olarak belirlenmiş. Oyun yayınlandığı zaman fiyatlarda değişiklik olabileceği düşünülüyor. Türü Aksiyon, Macera, Devasa Çok Oyunculu ve RYO kategorilerinde belirlenen oyunun İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca başta olmak üzere 8 farklı dilde dil desteği bulunuyor. Maalesef New World ün şu an için Türkçe dil desteği bulunmuyor. 16 yaş üzeri üzeri oyuncular için uygun olan oyun, şiddet uyarısı ile yayınlanacak.