Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Bunu bir kenara koyamayız' diyerek duyurdu!

...
Spor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Bunu bir kenara koyamayız' diyerek duyurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan törendeki konuşmasında Finlandiya ve İsveç'e veto mesajı verdi. Erdoğan şunları söyledi: FİNLANDİYA VE İSVEÇ E VETO MESAJI Bize parasıyla verilmeyen silahlar DAEŞ le mücadele bahanesiyle eli kanlı terör örgütlerine TIR larla aktarıldı. Bugün Türkiye'nin NATO'ya katkısından övgüyle söz edenler düne kadar ülkemizi acımasızca eleştiriyordu. 

İPE UN SERME POLİTİKASINDAN VAZGEÇİLMELİ NATO'da oynadığımız rol ortadayken hala müttefiklerimizle yaptırımların kaldırılması konuşuyoruz. İsveç'in bize karşı yaptırım uygulamasını bir kenara koyamayız, bunun makul bir izahı da yoktur. NATO için bedel ödeyen bir ülke olarak milli güvenliğimize dair hususlarda ucu açık, diplomatik ifadelerden ziyade somut adımlar görmek istiyoruz."

 "MİLLİ DENİZALTI 5-6 YILA TESLİM EDİLECEK" Konuşmasında milli denizaltı ile ilgili bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti: 2027 ye kadar 6 adet yeni tip denizaltılarımızı donanmamıza kazandıracağız. Çok değil daha 15-20 yıl öncesine göre hayal bile edilemeyen bu başarıları önemsiyor ama yeterli görmüyoruz. Hızırreis denizaltımızın 2023 yılında Selmanreis'in ise 2027'de hizmete girmesini planlıyoruz. Gölcük Tersanesi ndeki törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli denizaltımızı 5-6 yıl içinde donanmamıza teslim etmiş olacağız açıklamasında bulundu.