Crysis Remastered, yazılım ve donanım ışın izlemeyi destekler ve DX11'e dayanır

...
Teknoloji

Crysis Remastered, yazılım ve donanım ışın izlemeyi destekler ve DX11'e dayanır

Crysis Remastered az önce çıktı. Bu, 2007'deki orijinal oyundur, ancak güncellenmiş grafiklere ve biraz farklı bir kontrol kurulumuna sahiptir (eğer kullanmak istiyorsanız). Lansmanda, oyun yazılım ve donanım ışın izlemeyi destekleyecek, DLSS eklemek için bir yama yakında yayınlanacak. bunun hakkında zaten konuştuk Crysis modunu çalıştırabilir mi?, ve donanımda ne kadar zor ve o zamandan beri bunu yaptık Oyunu RTX 3080'de kendiniz kıyaslayın . Bununla birlikte, bu görsel makyaj sadece bir memeden daha fazlasıdır ve kaputun altında bazı müthiş teknolojiler vardır. 

Birincisi, doğal ışık perspektifinden anlamlı bir sahne oluşturan SVOGI (Sparse Voxel Octree Global Illumination) adlı yazılım tabanlı küresel aydınlatmadır. Bu hemen orijinalinden çok daha çekici bir dünya yaratır. Nomad s Nanosuit ile bile motor, sayısız ara sahnede görülebilen doğru yansımalar üretebilir. Crysis Remastered'ın proje yöneticisi Steffen Halbig'e, donanım ışın izlemenin giderek yaygınlaştığı günümüzde, yazılım ışın izlemenin neler sunduğunu sordum. Kararı savunmak için acele etti. Yazılım ışın izleme ile ilgili özel olan şey, onu herhangi bir kartla kullanabilmenizdir. RTX 3080 in kıtlığı ve AMD'nin RDNA 2'sini henüz görmediğimiz gerçeği göz önüne alındığında, adil bir nokta. Ayrıca beş veya altı yıllık bir grafik kartında oynayabilirsiniz AMD veya Nvidia'yı seçebilirsiniz diyerek sözlerini sonlandırdı. Crytek, Mart 2019'da Neon Noir demosu ile yazılım ışın izlemenin yeteneklerini zaten göstermişti. 

Su birikintilerine inandırıcı bir şekilde yansıyan neon renkli sokak tabelaları, Crysis'in doğal ortamında biraz farklı olsa da iyi bir izlenim bırakıyor. Steffen'e bunun neden böyle olduğunu sordum. Neon Noir'de bu tek caddemiz vardı. Bu kadar. Crysis için açık bir dünyanız var, bir okyanusunuz var ve her şeyin yansıtılması gerekiyor. 

Gelişimdeki en büyük zorluk buydu. Bu okyanus yansımaları söz konusu olduğunda Crysis Remastered, ışın izleme yansımalarının yanı sıra ekran alanı yansımalarının bir kombinasyonunu kullanır. Steffen, Ekran alanındaki yansımalar ışın izleme yansımalarıyla aynı sonuçları veriyorsa, bunları performans nedenleriyle kullanırız, aksi takdirde sistem ışın izlemeye geçer. İlginç bir şekilde Crytek, Crysis Remastered için DirectX 11 ile kaldı. Steffen bunun bir meydan okuma olduğunu kabul etti: Evet, DX11 kullanıyor, ancak üzerinde Vulkan uzantıları var. Bu, üçlü A oyununda daha önce yapılmadığını düşündüğüm bir yol. Crysis Remastered'ı şimdi Epic Store'dan edinebilirsiniz.