CHP'den Bahçeli'ye 'Mansur Yavaş' cevabı!

...
Politika

CHP'den Bahçeli'ye 'Mansur Yavaş' cevabı!

Bahçeli, Ankara'da Alparslan Türkeş ‘i anma toplantısına düzenlenen saldırıya ilişkin soruya "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hakim. Sayın Mansur Yavaş Ankara’nın seçilmiş belediye başkanıdır. Mansur Yavaş'ın arkasında, Ankara halkının ve Millet İttifakı'nın nefesi vardır" ifadesini kullanan Torun, şöyle devam etti: 

Seyit Torun, yaptığı yazılı açıklamada, Bahçeli'nin dilini tehditkar bulduğunu ifade ederek, "Anlaşılıyor ki ülkemizi her alanda uçuruma sürükleyenler, artık tehdit dilinden medet umacak hale gelmiştir. Bu durum açıkça acizliktir. Bu tehdit dilinden şimdiye kadar kimseye fayda gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. "Sayın Bahçeli ayrıca grup konuşmasında, 'kaosa yatırım yapanlar, provokasyon nöbetine girenler akıllarını başlarına devşirsinler' demiş. İşte asıl kaos arayan bu tehdit dilinin sahipleridir. Seçilmiş belediye başkanımızı tehdit etmeye kalkanlar, önce haddini bilmelidir. 

HİÇBİR BAŞKANIMIZI YEDİRMEYİZ 

Bahçeyi şunu açık ve net olarak bilmelidir: Bahçeli, şunu açık ve net olarak bilmelidir, CHP olarak hiçbir belediye başkanımızı bu tehdit diline yedirmeyiz. Eşkıyalığa yeltenenlere de asla pabuç bırakmayız. Öte yandan Gazete Duvar'ın aktardığına göre grup sonrası hafta sonu yapılan Alparslan Türkeş anmasına düzenlenen saldırıya ilişkin yaşanan olayla ilgili konuşan Bahçeli, Bahçeli, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Bey'in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur (Yavaş) Bey dikkat etsin. Artık kendisinin ardından bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir." Her gün de takip edeceğim" sözlerini kaydetti.