Bülent Turan '15 milletvekili' iddiasını yalanladı: Sayın Bakan bizzat kendisi müracaat etti

10.06.2021 18:20 - A +
Bülent Turan '15 milletvekili' iddiasını yalanladı: Sayın Bakan bizzat kendisi müracaat etti

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'le alakalı tartışmalar sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı televizyon yayınlarında yapmış olduğu açıklamalar ile '10 bin dolar alan siyasetçi' iddiasın AK Parti'de rahatsızlık yarattığı ve 15 milletvekilinin 'huzursuzluğunu' Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiğine yönelik bir iddia ortaya atılmıştı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, söz konusu iddiayla alakalı olarak Twitter hesabında açıklama yaptı. 

İddiayı ortaya atan BBC Türkçe'nin haberinin doğru olmadığını dile getiren Turan, şu ifadeleri kullandı: Turan, BBC Türkçe'nin açıklamasını alıntılayarak yapmış olduğu yazılı açıklamada, "15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti' başlıklı haberiniz ve içinde yer alan 'Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın konuyla alakalı vazife üstlendiği 'kulis bilginiz' doğru değildir. 

Kanaatimiz dedikodu ve söylentinin ötesinde hukuka tekabül eden hususların her bakımdan açığa çıkartılacağı ve kamu vicdanını tatmin edecek şekilde herkesle paylaşılacağı yönündedir. Hukuk devleti anlayışı esasında her türlü şüphenin açığa çıkartılmasının önemi her türlü takdirin üzerindedir." değerlendirmesini yaptı.

728x90 Reklam Alanı