Battlefield 2042'ye Battle Royale Modu Gelebilir

...
Teknoloji

Battlefield 2042'ye Battle Royale Modu Gelebilir

DICE ile Criterion Games tarafından geliştirilen, Electronic Arts'ın yayıncılığını yaptığı birinci şahıs nişancı video oyunu olan Battlefield 2042, içinde olduğumuz yıl oyun dünyasına giriş yaptı. Xbox X ve S Serisi, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve PC platformları için geliştirilen Battlefield 2042, yüksek çözünürlüklü grafikleri ile oyun severlerin dikkatini çekmeyi başardı. 

Electronic Arts, oyuncuların merakla beklediği Battlefield 2042 oyununu 19 Kasım tarihinde resmen yayınlamıştı. Fakat bu başarı EA'nın istediği şekilde ilerlemedi. Steam üzerinden Battlefield 2042'yi yerden yere vuran oyuncular, oyun içinde yaşanan sunucu sorunlarından ve çökmelerden duydukları rahatsızlıkları sert bir dille ifade etmişlerdi. İddialara göre bir Battelfield 2042 oyuncusu kendi başına 100 oyuncu kapasiteli battle royale modu tasarladı. 

Tasarlanan bu portala Warfiel 100 ismi verildi. Bu portalda birçok battle royalede de olduğu gibi aynı şekilde başlayıp oyunun gidişatında da benzer özellikler bulunuyor. Oyunun diğer battle royalelerden ayıran en önemli özelliği ise daralan haritadaki gaz bulutu yerine haritanın daraldığı bölgelerde yapay zeka oyuncuları bulunuyor ve kapanan haritanın dışına çıktığınız vakit öldürülüyorsunuz. Ancak öldürülen oyuncuların geri dönmesi için bir seçenek bulunuyor. Ölen oyuncular, oyun alanındaki bir hapishanede tekrar başlıyorlar. Mücadeleyi kazanan oyuncular haritaya tekrardan gelerek kaldıkları yerden devam ediyorlar.