Asus yeni dizüstü modellerini tanıttı! İşte özellikleri

...
Teknoloji

Asus yeni dizüstü modellerini tanıttı! İşte özellikleri

Asus , Create the Uncreated sloganıyla gerçekleştirdiği lansmanda Zenbook, Vivobook ve Expertbook serilerine ait OLED ekranlı yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. Yeni Asus bilgisayarlar; ASUS un Vivobook Pro serisi, dünyanın ilk VESA Ekran HDR 600 sertifikasına sahip OLED panelli dizüstü bilgisayar modellerini içeriyor. Vivobook Pro 14/15 OLED, 14-inç ve 15-inç NanoEdge 2.8K/FHD OLED ekranları, Harman Kardon sertifikalı bluetooth hoparlör, En yeni AMD Ryzen 5000 H serisi ve Intel Core i7 mobil işlemciler, NVIDIA GeForce RTX 3050 grafik kartı, çift fanlı soğutma sistemi ve WiFi 6 gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor. 96 Wh'a kadar yüksek kapasiteli pil ve çift fanlı soğutma özelliği de bir başka önemli nokta. Vivobook Pro 14X/16X OLED; eloksal metal 0 siyah ve zigzag kaplamalı meteor beyazı renk seçenekleriyle dikkat çekiyor. 

Asus ve Adobe işbirliğinde gerçekleştirilen DialPad teknolojisi de ayrıca dikkat çekiyor. Vivobook Pro 14/15 OLED, dingin mavi ve soğuk gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunuyor. Yeni Vivobook Pro 14X/16X OLED, 14 inç ve 16 inç NanoEdge 4K OLED ekranları, AMD Ryzen 5000 H ve Intel Core i7 serisi mobil işlemcileri, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti grafikleriyle geliyor. 4K OLED HDR NanoEdge dokunmatik ekranının yanı sıra eğilebilir 14 inç ikinci bir dokunmatik ekranı bulunan Zenbook Pro Duo 15 OLED (UX582), çoklu görevlerin üstesinden gelebiliyor. ScreenPad Plus özelliği de bulunan 15.6-inç cihaz, ScreenPad Plus üzerindeki geliştirilmiş ScreenXpert 2 yazılımı, Asus Kontrol Paneli uygulaması dahil olmak üzere pek çok yeni özellikler barındırıyor. Yeni Vivobook Pro 14X/16X OLED, 14 inç ve 16 inç NanoEdge 4K OLED ekranları, AMD Ryzen 5000 H ve Intel Core i7 serisi mobil işlemcileri, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti grafikleriyle geliyor. 

Zenbook 14X OLED ve Zenbook 14 Flip OLED, 16:10 4K OLED HDR NanoEdge dokunmatik ekranlarıyla öne çıkıyor. 180 döndürülebilir ErgoLift menteşesi, ScreenPad ve NumberPad özellikleri ise bir başka önemli nokta. Şirket, yeni 11. Nesil Intel Core ve AMD Ryzen 5000 H-serisi işlemciler tarafından desteklenen dizüstü bilgisayarlarıyla yüksek performans sunduğu iddiasında. İş dünyası için geliştirilen Expertbook serisinin son üyeleri ise ASUS Expertbook B5 OLED ve çok yönlü Expertbook B5 Flip OLED oldu. Expertbook B5 Flip OLED, 360 döndürülebilir tasarımıyla dikkat çekiyor. Her iki cihaz da 11. Nesil Intel Core işlemci, AI gürültü önleme, çift-SSD RAID desteği, ASUS NumberPad 2.0 ve OLED panele sahip. Aynı zamanda gömme parmak izi sensörü ve TPM 2.0 çip dahil olmak üzere iş verilerini korumaya yönelik özellikleri bulunan Expertbook bilgisayarlar, koruma sağlıyor. Yeni dizüstü bilgisayarların fiyatları ve çıkış tarihleri henüz bilinmiyor.